Estetik Gülüşe Sahip Olmak İçin Ne Yapılır?

Estetik gülüş, bir insanın yüzünde olması gereken en önemli özelliklerden biridir. Bu nedenle birçok kişi estetik bir gülüş ister. Estetik gülüş tasarımı sayesinde gülüşler hem doğal bir görüntüye sahip olacak hem de diş sorunları ortadan kalkacaktır. 

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik gülüş tasarımı; diş şekillendirme ve uzatma, köprüler, diş eti tedavisi, beyazlatma ve zirkon kaplama gibi uygulamalarla gülüşünüzü güzelleştirmeyi amaçlar. Bu konuda ancak bir diş hekimi sizlere yardımcı olabilir. Muayene sonucunda kişinin isteklerini ve ağız yapısını göz önünde bulundurarak, hastalara en uygun estetik gülüş tasarımı yapılmaktadır.

Gülüş tasarımı sayesinde insanların gülüşlerinde eksik olan dişler tamamlanır. Bununla birlikte, dişlerin boyutu orantılı hale gelir ve renkleri beyazlatılır. Dişlerin ve diş etlerinin yüzeyi temiz görünür. Estetik gülüş tasarımın ile dişlerde meydana gelen eğrilikler de düzeltilir. Diş ve çene yapısında meydana gelen bozukluklar için,  düzeltici tel tedavileri kullanılması önerilmektedir. Ortodontik diş teli tedavisi sayesinde hastaların çene yapısında genetik bir kusur varsa bu durum da düzelmektedir. 

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Güzel bir gülüş tasarımı elde etmek için birden fazla seans gereklidir. Estetik gülüş tasarımı

bir günde yapılabilecek bir işlem değildir. Birkaç farklı seansta gerçekleşir. Kişiye özel bir planın uygulanabilmesi için, estetik gülüş tasarımından önce diş hekimi tarafından muayeneden geçilmesi gerekir. Bu seans sırasında doktorunuz dişlerinizin ve ağzınızın yapısını yakından inceleyecektir. Daha sonra ağızda ve dişlerde oluşan sorunlar tespit edilir. Ardından hasta gerekli görülen tedaviler ve izlenmesi gereken yol konusunda bilgilendirilir. Gülüş tasarımının ilk aşaması diş eti, diş ve ağız sağlığı sorunlarının ortadan kaldırılması ile gerçekleşir.

Bunun yanı sıra gülüş tasarımı uzun vadede pek çok avantaj sağlar. Bu avantajlardan en büyüğü, gelecekte meydana gelebilecek büyük sorunları önleyecek olmasıdır. Ağız ve diş sağlığına kavuştuktan sonra estetik bir gülüşe kavuşmak için gerekli adımlar başlamaktadır. Bu işlemler arasında diş kaplama, diş eti estetiği, diş estetiği, diş boy ayarı gibi işlemler bulunur.

Hollywood Gülüş Tasarımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollywood gülüş tasarımı, etkili bir gülüş estetiği sağlar ve böylelikle dişlerin birbiriyle ve yüzle orantılı olması sağlanır. Ancak bunu sağlamak için dikkat edilmesi gereken etkenler bulunur.  

  • Dişlerin aralarının altın orana göre boyutlandırılıyor olması,
  • Dişlerin arasında herhangi bir boşluk olmaması,
  • Diş etlerinin simetrik bir hal alması,
  • Gülümseme pozisyonunda dudakların altından diş etlerinin hafif aralıklı görülebilir olması,
  • Gülümseme pozisyonunda dişlerin optimal şekilde görülüyor olması,
  • Dişlerin ve diş etlerinin sağlıklı ve simetrik olması,
  • Hollywood diş estetiği tedavisi olan hastaların konuşma ya da yemek yeme esnasında herhangi bir zorluk çekmemesi. 

 

Hollywood gülüş tasarımı olarak adlandırılan gülüş tasarımı, hastanın dudak ve diş etlerinin durumunu detaylı olarak inceleyen bir gülüş tasarımıdır. Dişlerin ağız içindeki şeklini, boyutunu ve pozisyonunu inceleyerek kişinin yüzüne en uygun gülüş tasarımı oluşturulur. 

 

Hollywood gülümsemelerini çağrıştırırken, fotoğrafçılık diş hekimleri için son derece önemlidir. Diş fotoğrafçılığı hem dişin hem de çevresindeki dokunun fotoğraflarını çeker. 3D ya da Hollywood estetik gülüş tasarımı yaptırmak için diş laboratuvarına doğru bilgiler sağlamanın yanı sıra ölçümlerin doğru olması da çok önemlidir. Tedavi esnasında hasta konuşurken ve gülümserken dinamik yüz güzelliğini görmek için videoya kaydedilir ve dişlere optimal yüz güzelliği için neler yapabileceği belirlenir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.